Podrobný návod na 3D prohlížení

  Natáhněte ruce před sebe, abyste viděli palce obou rukou tak, jako na obrázku. Podívejte se na bod na zdi, cca 1m před vámi. Vnímejte tento bod, a zároveň periferním viděním i oba palce.
  Nyní začněte ruce přibližovat k sobě. Stále však pozorujte bod na stěně.
  Až dosáhnete určité vzdálenosti, vytvoří se mezi palci "třetí" palec, jakási složenina z obou krajních. Pokud stále pozorujete bod na stěně, tento "třetí" palec ho překryje.
  Zaměřte se nyní na tento "třetí" palec a zkoušejte ho ohýbáním krajních palců různě měnit, aniž byste ztratili jeho 3D formu. Cvičte udržení této formy i při větší vzdálenosti krajních palců.

  Ve 3D obrázcích to funguje stejně. Z obou krajních obrázků je složen jeden "třetí" uprostřed nich. Stejným způsobem, jako v případě obou palců. Cvičný obrázek musí mít zezačátku malou vzdálenost stejných bodů. Např. v sekci Vesmír je tento obrázek. Cvičte se na něm:
  !!! Pro lepší vidění větších 3D obrázků udržujte zezačátku větší vzdálenost pozorování, a prohlížeč nastaven na 100% zvětšení! Ne více!!!

  Mimochodem ve známých 3D obrázcích vytvořených rastrovým šumem to funguje stejně. Najdete dvě shodné skvrny vedle sebe, a jejich splynutím docílíte 3D povrchu.